GÖZ KAPAĞI GERME AMELİYATI


YÜZ GERME AMELİYATI (Facelift)


KEPÇE KULAK ESTETİĞİ AMELİYATI


BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI


GÖZ KAPAĞI GERME AMELİYATI


Göz etrafındaki deri vücudunuzdaki en ince deridir. Bu nedenden dolayı zaman içerisinde yaşlanma ile beraber, bu bölgede oldukça SIK olarak ince çizgiler görürüz.

Ancak bu yaşlanma ile beraber, cilt altındaki yağ dokunun erimesi ve yer çekimine bağlı olarak yer değiştirmesiyle Göz altında oluklar oluşur. Üst göz kapağındaki aşırı deri artışı ile de görmemizi bile engelleyecek kadar deri birikimi olabilir.

Göz etrafındaki bu değişikliklerin nedenleri genetik dışında güneşe fazla maruz kalınması ve aşırı mimik kullanımıdır.
Göz kapağı germe ameliyatları ile fazla deri ve yağ doku çıkarılabildiği gibi yağ enjeksiyonu da yapılabilir.
Bu ameliyat sonrasında yüzde taze bir bakış kazandırılabilir. Bu ameliyatta en önemli kısım fazla ya da az doku çıkarılmamasıdır.

Göz kapağı germe operasyonundaki riskler; uzun süren şişlik ve hematomunun dışında enfeksiyon, yara iyileşmesi bozuklukları ve bunlara bağlı doku nekrozu olabilir. Ameliyat öncesi hastayla konuşulup mümkün olan tehlikeler hakkında bilgilendirmek gerekmektedir.

Göz kapağı ameliyatları lokal anestezi altında yapılmaktadır.
Hastalar ameliyattan sonra bir kaç saat soğutma ve takip amaçlı klinikte tutulabilir. Ameliyatta göz dezenfeksiyon ve steril örtme sonrası alt ve göz kapaklarına lokal anestezi enjeksiyonu yapılır. Deri ve kas tabakası çıkartılması sonrasında duruma göre yağ çıkartılması ve enjeksiyonu yapılır. Ameliyat, her bir göz için 50 dakika 1 saat arası sürmektedir.

Ameliyat sonrası ilk 24 saatte baş yukarıda yatılmalı ve göz kapakları soğutulmalıdır. Doktorun önerdiği ilaçlar kullanılmalı ve 1 hafta boyunca spor yapılmamalıdır. Görme bozukluğu, ağrı gibi şikayetler olursa hemen doktora haber verilmelidir. Makyaj, dikiş alındıktan sonra yapılabilir. Televizyon ameliyat sonrası 2. günden sonra izlenebilir.


YÜZ GERME AMELİYATI (Facelift)


Yüz germe ameliyatı, yaşlanmaya bağlı olan yüz bölgesindeki sarkan yağ ve derilerin yeniden gerilmesi ameliyatıdır. Yüz germe sonucunda, yaşınızın beş ile on yıl arasında gençleşeceği söylenir, fakat tam sonucu belirlemek olası değildir. Sağlanacak iyileşmenin derecesi, yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kişiye ait değişik karakterleri ve alışkanlıkları (alkol kullanımı, beslenme ve sigara) gibi faktörler tarafından belirlenir.

Yüz Germe Ameliyatları:
1- Alın Germe
2- Orta Yüz Germe
3- Boyun Germe
4- Full Yüz Germe olarak 4'e ayrılır.

Ameliyat öncesinde mutlaka plastik cerrahi uzmanı ile görüşme yapılması ve ameliyatla ilgili bilgilendirme önerilmektedir. Bu görüşme sırasında cerrah uygulayacağı cerrahi tekniği, anesteziyi, operasyonun nerede yapılacağı ve gerçekçi olarak ameliyattan ne beklenmesi gerektiğini içeren özel detayları açıklayacaktır. Ameliyata göz kapağı germe ameliyatı da eşlik edebilmektedir.

Ameliyat süresi yapılacak işleme göre değişmektedir. Ameliyat sırasında oluşabilecek sinir hasarları, uyuşukluklar, şişlik, ağrı, renk değişikliği ve diğer komplikasyonlar hastaya söylenmelidir.

Ameliyat sonrasında hastanın kullanması gereken korse ve yapılması gereken masaj işlemi mevcuttur. Sonuçlar, her cerrahi işlem gibi bir süre sonra görülebilmektedir. Daha fazla bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.


KEPÇE KULAK ESTETİĞİ AMELİYATI


Kepçe Kulak deformasyonu doğuştan meydana gelen kulak kıkırdaklarının kafadan normalde olması gerekenden büyük açılarla uzak durmasına şeklinde tanımlanır. Genellikle ilk 6 ay içinde kullanılan özel bandajlar sayesinden %30-60 oranında ameliyatsız çözümü mevcuttur.

Ancak 1. yaştan sonra, tek tedavi seçeneği ameliyattır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir plastik cerrahi ya da KBB uzmanı ile görüşülüp, ameliyat ile ilgili bilgi alınması şarttır.

Kepçe kulak ameliyatları Almanya’da belli bir yaşa kadar sağlık sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle, erken yaşta yapılacak ameliyatlarda herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ancak ileri yaşlarda, bu ameliyat estetik kapsama girmektedir.

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı, lokal anestezi altında yapılmakta olup, genel anestezi altında da yapılmaktadır. Cerrahi olarak kıkırdaklara konan kalıcı veya geç eriyen dikiş materyalleri ile şekil verilmesi esasına dayanır. Yapılan cerrahi insizyonlar kulak arkasında kalacağı için görülmeyecektir.

Ameliyat sonrasında hastaların 12 haftaya kadar varan özel bir bandaj kullanmaları gerekmektedir. Ameliyata bağlı olarak kulakta bir sure devam eden ağrı kesiciye cevap veren ağrı, kızarıklık ve şişlik olabilir.

Daha ayrıntılı bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz.


BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI


Burun Estetiği (Rinoplasti), burnun dış görünüşünü iyileştirmek için yeniden şekillendirmek demektir. Estetik nedenlerle olduğu kadar Rekonstrüktif amaçlarla da Rhinoplasti; konjenital anomalileri ve travma sonrası şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılabilir.

Ayrıca, burun içi deformasyonlarına (konjenital ya da sonradan olan) bağlı soluk alimini rahatlatmak amaçlı, Septum Deviasyon Ameliyatları veya Konka Lateralizasyon ameliyatları da eş zamanlı uygulanabilir.

Burun, yüz bölgesinin ortasında bulunan yüz estetiğini belirleyen en önemli unsurdur. Burun ameliyatı ile burun ucu, hörgücü, kanatları, burnun genişliği, uzunluğu ve sağa sola dönüklüğü değiştirilebilir.

Ayrıca nefes alımı ile ilgili problemler de Septum Deviasyonu ve Konka düzeltilmesi operasyonları ile çözülebilir. İdeal burun ameliyatında burnun yüz ile en uyumlu olduğu şekli verebilmek ve nefes almayı rahatlatmak esastır. İlk yapılan görüşmeler bu anlamda çok önemlidir.

Ameliyat öncesinde hasta ile ayrıntılı konuşup riskler ve muhtemel komplikasyonlar açısından doğru bilgilendirme çok önemlidir. Bunun için gerektiğinde 2 defa ya da daha çok görüşme gerekli olabilir.
Bizim kliniğimizde KBB ve Plastik cerrahi uzmanı tarafından görülüp değerlendirileceksiniz. En uygun ve yapılabilir operasyon açısından bilgilendirileceksiniz.

Ameliyat 2 ana teknikle uygulanabilir. Uygulanacak teknik, hastanın ihtiyacı ve durumuna göre doktor tarafından seçilir. Operasyon öncesinde her iki teknik ayrıntıları da hastaya bilgi olarak verilir.
Buru18 yas altı hastalarda (istisna durumlar hariç) yapılmamaktadır. Burun estetiği plastik cerrahi ve kulak burun boğaz (KBB) uzmanı doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Dr Satir Praxis'de ise KBB ve Plastik cerrahi uzmanı beraber bu ameliyatı yapmaktadırlar.

Burun ameliyatı sonrasında hastaların duruma göre 2-3 gün kalan Splint ve 7 gün kalan alçı kullanmaları gerekmektedir(bu süreler hastanın durumuna göre doktor tarafından değiştirilebilir). Ameliyat sonrasında kanama, göz çevresi morluklar, burun içinde sinesi adı verilen yapışıklıklar ve estetik komplikasyonlar görülebilir. Bilimsel olarak Rinoplasti, komplikasyon oranı %10-20 arasındadır.
Daha fazla bilgi için bize şahsen başvurabilirsiniz.